CYBERTEK Oscilloscope Current Probe CPL8100A CPL8100B Range 10A 100A DC AC Bandwidth DC~2Mhz Connect to Any oscilloscope(CPL8100A 100A 600kHz)
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
03
quantity
Product details
Category
CYBERTEK Oscilloscope current probe CPL8100A CPL8100B Oscilloscope probe Current range 10A 100A DC AC Max. 100A max. Bandwidth DC~2Mhz connect to any oscilloscope(CPL8100A 100A 600kHz)
  • Low-Frequency AC/DC Current Probe CPL8100A (100A/600kHz)
  • Low-Frequency AC/DC Current Prob CPL8100B (100A / 2MHz)
  • Provide two range option of 10Aand 100A
  • With standard BNC output port, the probe can connect to any Oscilloscopes
  • The current probe that can measure both DC and AC current up to 100A (70.7Arms)